Geoblog.pl    draago    Podróże    Syria, Jordania 2007    To miasto mnie upija!
2007

To miasto mnie upija!

Syria
Syria, Damascus

Dzis niczym ranne skowronki wstalismy o 8.30 zbudzeni porannym zarem panujacym na dachu:) Niesteety, wieczorny prysznic poszedl w niepamiec i znow trzeba bylo zazyc kapieli wodnych. Zescy pognalismy zwiedzac Damaszkowe Stare Miasto! Po drodze podplomyk z woda jako sniadanie, pozniej juz tylko my i uliczki... uliczki... no po prostu uliczki:) Uwierzcie! Weneckie uliczki w porownaniu z tymi tutaj to male piwo przed sniadaniem:) Na mape nie ma co patrzec, bo i tak na niewiele sie zdaje. Tylko instynkt pozozstaje! No ale do Meczetu Umajjadow trafi sie zawsze, tak wiec i my tam trafiamy. Placimy 50 SYP, Kasie ubieramy 'na mniszke' i juz jestesmy w srodku! Tam spedzamy sporo czasu, zawieramy nowe znajomosci i podziwiamy piekno tej budowli. Zwiedzanie bylo dosc meczace wiec udajemy sie do przypadkowo napotkanej knajpki, gdzie pijemy swiezo wyciskane soki i cappuccino oraz palimy szisze (po syryjsku to jest jakos... 'hubla bubla':). Potem dalsze zwiedzanie Starego Miasta, by w koncu odpoczac w uroczym parczku miedzy murami miasta a rzeczka (w rzeczywistosci... smrod, brod i mogila:P). Aha! Wszyscy faceci nie moga oderwac oczy od naszej przeslicznej Kasi (ktora juz byla Wloszka, a dzis Hiszpanka - wedlug miejscowych). My - rodzaj meski - raczej mieszamy sie z tubylcami;). Jak juz skwar lal sie z nieba, poszlismy zakupic miejscowe slodkosci, ktorymi raczylismy sie przy herbatce na dziedzincu naszego hotelu. Zmeczeni ta uczta zdrzemnelismy sie na naszym klimatyzowanym tarasie, a teraz ruszamy w miasto na falafel i aby znalezc otogar do jutrzejszej Bosry! Pozdrawiamy!!!

gaw.
gaw. - 2007-08-13 01:52
hej Wojtku! Fantastyczny, kolorowy powiew przygody bije z tych opisów. Superrr! Tu też zaczyna być znośnie- koalicja sie rozpadła, Giertycha już nie ma, a ja siedzę w Gdańsku gdzie wczoraj byłem świadkiem wręczenia złotego Yorica A.A za "Miarkę"!Pozdro

JA YETI :]
JA YETI :] - 2007-08-13 09:44
Faaaaaajnieee macie!!! :D Pozdrowionka dla wszystkich czlonkow wyprawy :D

JA YETI :]
JA YETI :] - 2007-08-23 09:09
Pierwsze zdjecie super :D na trzcim wojteku wyszedles jak nie ty a kasia fajny stroj miala :D a na trzecim adam z....??? .....nowym przyjacielem...??? :D hehehehe

draago
Wojtek S.