Geoblog.pl    draago    Podróże    Bałkany 2009    Kolej na kolej:)

Kolej na kolej:)

Serbia
Serbia, Novi Sad

Zgodnie z obietnica uzupelniam wpis z Nowego Sadu. Jednak zaczac trzeba ze dzisiaj po raz pierwszy od naszego przyjadu cos zaczelo popadywac. Od rana pogoda byla nieciekawa. Ale nie na tyle aby zmieniac plany:) Jedyna zmiana to ta, ze Pablo postanowil zostac w Belgradzie i doglebniej go poznac. My z Miroslawem udalismy sie na dworzec kolejowy, aby odac sie do Nowego Sadu. Szybko przekonalismy sie ze w Serbii raczej nie nalezy ustawiac zegarkow wedlug przyjadow pociagu, poniewaz lubia sie spozniac lub w ogole nie wyjezdzac:) Nasz wyjechal z... ok. godzinnym opoznieniem:) Jednak czekac sie oplacalo, bo Nowy Sad faktycznie piekny. Informacje od Adama sie sprawdzily;) Wszystkie polecane uliczki i puby znalezlismy, a polecane piwo sprobowalismy! Aha! No i deszcz o ktorym pisalismy... zlapal nas:) Cos slabo trzymaliscie kciuki:P.
Wieczorem wrocilismy do Belgradu do naszego hostelu. Oczywiscie pociag tez nieomieszkal sie spoznic 40 min:) No coz... trzeba cwiczyc cierpliwosc i integrowac sie z tubylcami w narzekaniu na kolej!

Asiula
Asiula - 2009-08-13 21:44
a u Nas pociągi to niby zawsze punktualne ;)

aatami
aatami - 2009-08-14 20:11
cieszę się, że przydały wam się informacje :) zazdroszczę, zazdroszczę

Maksie = Tuśka + Maks
Maksie = Tuśka + Maks - 2009-08-15 15:56
No jak się teraz po kraju jeździ tylko intercity, to może spóźnienia są mniejsze. Ale ostatnio w drodze na U2, kumpel nie wsiadł w Poznaniu do pociągu do Katowic, bo ten miał opóźnienie 400min! Tak więc Daleko bałkańczykom do nas ;)
Zazdrościmy niezmiennie!

czesiu
czesiu - 2009-08-15 17:32
nasz pociag z Nis do Skopje spoznil sie 7 godzin ;) my jak my, ale pasazerowie, ktorzy wysiedli to dopiero mieli wqrwienie 10 :) okazalo sie, ze stali miedzy belgradem a nis te 7 godzin w jakims polu ;) do godziny przyjazdu dodac zawsze nalezy "EE", czyli kod godzinowy oznaczajacy Eastern Europe ;)

draago
Wojtek S.